امام زمان در زبان امام رضا علیهمالسلام


«ریان بن صلت گوید: به امام رضا علیه السلام عرضه داشتم: آیا تو صاحب این امر (حکومت) هستی؟ فرمود: من صاحب این امر هستم ولی آن کسی نیستم که زمین را از عدل پر می کند، چنان که از ستم پر شده است. چگونه من آن شخص باشم در حالی که می بینی بدنم ضعیف شده است؟ «قائم» کسی است که هر گاه قیام کند، در سنّ پیرمردان است؛ ولی سیمای جوانان را دارد، بدنش آن چنان قوی است که اگر دست خود را به سوی بزرگترین درخت روی زمین دراز کند، آن را از جا می کند و اگر در بین کوهها فریاد زند، صخره ها از هم می پاشند. عصای موسی و انگشتر سلیمان را همراه دارد؛ او چهارمین [امام] از نسل من است. خداوند او را تا هر زمان که بخواهد، در پرده ی خویش پنهان می کند؛ سپس او را ظاهر می گرداند؛ پس او زمین را از عدل و داد پر خواهد؛ چنان که از ظلم و ستم پر شده است.»

کمال الدین و تمام النعمه، ج‏۲، ص۳۷۶


دیدگاه ها و نقطه نظرات

 1. rabi نوشته است:

  عرض سلام و خسته نباشید خدمت مدیریت محترم سایت
  با توجه به خدمات ارزنده شما در عرصه فرهنگ، فروشگاه اینترنتی محصولات و مصنوعات فرهنگی هنری ربیع شمارا به بازدید از سایت این فروشگاه دعوت می کند.
  از این پس به راحتی شما هم می توانید عرضه کننده محصولات فرهنگی شوید و به سادگی درآمد زایی کنید. با ثبت نام در سایت فروشگاه اینترنتی ربیع علاوه بر این که از کد های تخفیف ۱۰ الی ۵۰ درصد برای خرید محصولات بهره مند می شوید، می توانید با ثبت نام به عنوان بازاریاب برای خود کسب درآمد کنید.
  با ثبت یک اکانت بازاریابی در سایت ربیع، لینک مخصوص خودرا دریافت کنید؛ به این طریق با هر خریدی که از این لینک صورت گیرد، ۱۰ الی ۵۰ درصد از هر فروش را از آن خود می کنید!
  همچنین بخش بازاریابی فروشگاه اینترنتی ربیع به طور رایگان بنر های تبلیغی لینک مخصوص شما را در اختیارتان میگذارد تا در وب سایت های مختلف استفاده کنید.
  جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی https://rabi.ir/landing/affiliate مراجعه فرمایید.
  و یا با شماره ۰۹۱۳۷۳۰۲۸۳۹ بصورت تلفنی و یا پیامکی در تمام شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار نمایید .
  منتظر نظر لطف شما در آن عرصه هستیم .

تشخيص انسان و ربات *