خطیب محترم …


خطیب محترم، سخنران گرامی، سرباز عزیز امام زمان ارواحنا فداه

اکنون که تاریکی دوران غیبت به اوج خود رسیده است و دست طاغوتیان تا مفرق به خون مظلومان جهان آغشته است، وقت آن رسیده که شیعیان دست به کار شوند و چاره¬ای برای نجات از این همه مظلومیت جست¬وجو کنند.
این بار گران، بیش از همه بر دوش شما سرباز امام زمان علیه السلام سنگینی می¬کند، چرا که سفیر آن حضرت در هر کوی و برزن این مملکت، برای ترویج حقیقت دین، در دوران غیبت هستید.
اکنون خون به ناحق ریخته شیعیان جهان، ناله¬های بی¬جواب مادران، نگاه مستأصل منتظران، ما را به یاری می¬طلبد تا ندای عدالت گستر امام زمانمان را به گوش شیعیان گوشه و کنار برسانیم تا بدانند که تنها راه نجات، ظهور موفور السرور تنها بازمانده آل محمد صلی الله علیه و آله است، تا جهان بداند که عاقبت این گره، به دست این خاندان گشوده می¬شود.
بی تردید تا روشنگری¬های شما نباشد، تا موعظه و سخنرانی و التجا و استغاثه شما دل¬های مردم را بیدار نکند، این حرکت ممکن نمی¬شود.
و اما بدانید که با این کار بالاترین خدمت را به خاندان رسول خدا صلی الله علیه و آله نموده¬اید.۲
درراه اجابت خواسته و آرزوی حضرت زهرا سلام الله علیها و خاندان پاکش، قدمی مؤثر برداشته¬اید .
به ندای مظلومیت امام زمانتان لبیک گفته¬اید.
انتظار حقیقی را در میان شیعیان ترویج نموده¬اید.
خون پاک شهیدان را پاس داشته¬اید.
در چهت برپایی حکومت عدل الهی گام برداشته¬اید.
در محقق شدن هدف تمام انبیاء و اولیاء و صالحین نقش داشته¬اید.
و در ظهور امام زمانتان موثر بوده اید.
برادر گرامی؛ اکنون به عنوان یک منتظر حقیقی ما را در راه ترویج فرهنگ انتظار یاری کنید که تنها با کلام و سخن شما می¬توان به این مهم دست یافت و منبر شما در این ایام می¬تواند سنگری در حمایت از امام زمان روحی له الفداه خود باشد
چنانچه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می¬فرماید: بالاترین اعمال انتظار فرج است و رهبر عزیزمان در تعبیر انتظار فرمودند: انتظار یک عمل است، بی عملی نیست، ما تصمیم داریم انتظار را به معنای حقیقی در جامعه اشاعه دهیم و از شما سرباز امام زمان علیه السلام می¬خواهیم ما را در این مهم یاری کنید تا به مظلومیت امام زمانمان پایان بخشیم و در این شب¬های مقدس دست التجا به سوی خداوندی که خود منتظر است بالا ببریم و ظهور موعودی که به ما وعده داده است را در خواست کنیم. بی تردید در اجر نجات تمام جهانیان شریک هستید.
و اما ارزش کار شما را اهل بیت علیهم السلام مشخص نموده¬اند .
امام صادق علیه السلام در باره ارزش کار روحانیونی که مردم را به سوی امام زمان علیه السلام دعوت می¬کنند، می¬فرماید: خدا رحمت کند کسی که ما را نزد مردم محبوب نماید و نزد آنان مبغوض ننماید. (۱)
وباز می¬فرماید:
خدا رحمت کند کسی را که محبت قلبی مردم را به سوی ما جلب کند، یعنی آنچه از سخنان ما را پذیرش دارند، به آنان می¬گوید و مطالبی را که بر ایشان قابل هضم نیست، ترک می¬نماید. (۲)
امام عسگری علیه السلام در این باره درتفسیر ایتام می¬فرماید: رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود:
خداوند عزوجل بر نیکی به یتیمان ترغیب و تحریک فرمود، زیرا آنان از پدران خود جدا هستند، پس کسی که آنها را نگهداری کند، خداوند از او نگهداری می¬کند و کسی که آنها را گرامی بدارد، خداوند او را گرامی می¬دارد و کسی که از روی محبت دست بر سر یتیمی بکشد، خداوند در بهشت در مقابل هر مویی که از زیر دست او می¬گذرد، قصری وسیع¬تر از دنیا با هر چه در آن از ثروت هست، می¬دهد…
سپس فرمود:
از یتیمی این یتیم شدیدتر، یتیمی است که از امام زمان علیه السلام خود دور افتاده و راهی برای رسیدن به آن حضرت ندارد و نمی¬داند وظایفش چیست.
بدانید هر کس از شیعیان ما که علوم ما اهل بیت علیهم السلام را در سینه داشته باشد و کسانی را که راه و روش ما را نمی-دانند و راهی برای دیدار ما ندارند، به سوی ما هدایت کند، در حقیقیت یتیمی را در دامان خود نشانده است.
آگاه باشید هر کس که آنها را به سوی ما هدایت و ارشاد نماید و راه و رسم ما را به آنها بیاموزد، با ما در رفیق اعلی و برترین جایگاه بهشت، خواهد بود. این مطلب را پدرم از پدرانش، از رسول خدا صلی الله علیه و آله برایم بازگو فرموده است. (۳)

۱- مکیال المکارم، ج ۲، ص ۱۳۹٫
۲- مکیال المکارم، ج ۲، ص ۱۴۰، مجالس شیخ صدوق، ص ۸۸٫
۳- تفسیر امام عسگری علیه السلام، ص ۱۱۴، مکیال المکارم، ج ۲، ص ۲۵۷


دیدگاه ها و نقطه نظرات

تشخيص انسان و ربات *