هذا خلیفه الله المهدی فاسمعوا و اطیعوا


با وجودی که خانه مهدویت ایران راغب به نوشتن مطالب اهل سنت (عامه) نیست ولی مطلب زیر را برای آگاهی شیعیان عزیز ارائه می نماییم :

در روایات صحیح اهل_سنت وارد شده است که خلافت حضرت مهدی علیه السلام الهی بوده و ایشان به عنوان خلیفه الله ظهور خواهند کرد.

این سخن نه تنها در روایات صحیح اهل سنت وارد شده است بلکه بعضی از علمای اهل سنت هم آن را به عنوان یک عقیده مهدوی پذیرفته اند.

چنانچه محمد ادریس کاندهلوی از علمای بزرگ حنفی مکتب دیوبند کتابی خاص، در مورد اعتقادات اهل سنت در رابطه با حضرت مهدی ارواحنا فداه به نام ظهور مهدی نوشته است که این کتاب را مولوی ابراهیم ارباب از علمای اهل سنت سراوان ترجمه و مولوی محمد یوسف حسین پور هم به این کتاب تقریض زده است و مطالب کتاب را تایید کرده است.

در این کتاب مطالب زیبایی در مورد حضرت مهدی (علیه السلام) بیان شده است از جمله خلافت الهی حضرت، که شما را به مطالعه این سخن دعوت می کنیم.

تقریظ از مولوی حسین پور:

چون در این دیار نسبت به شناخت و آشنایی مهدی عموما مردم نا آگاه اند و نیاز شدید به این امر دارند خداوند به حضرت مولانا ابراهیم ارباب جزای خیر بفرماید {خخخخخ} که رساله انیقه حضرت مولانا کاندهلوی را به فارسی در آورده و در اختیار خوانندگان محترم گذاشت تا که برای آنان مشعل هدایتی قرار گیرد،
در این مورد که امام مهدی از آل رسول و از اولاد فاطمه می باشد روایات آنقدر زیاد است که به درجه تواتر رسیده اند.

در حدیث آمده است وقتی که امام مهدی از مدینه منوره به مکه مکرمه می آید مردم او را شناخته با او بیعت می کنند و ایشان را به عنوان پادشاه خویش بر می گزینند و آن وقت از غیب این آواز می آید:

🔺هذا خلیفه الله المهدی فاسمعوا و اطیعوا🔺

کتاب ظهور مهدی از مولوی محمد ادریس کاندهلوی صفحه ۷

آنچه که از این متن ثابت است:

۱️⃣ روایات مهدویت متواتر است .
۲️⃣ حضرت ولی عصر ارواحنا فداه خلیفه الله می باشند و اطاعت از ایشان واجب است.


دیدگاه ها و نقطه نظرات

تشخيص انسان و ربات *